Odpowiedzi

2010-01-29T17:47:27+01:00
Oczywiście. Moim zadaniem jest to czyn godny podziwu. Mimo wielu upokorzeń oraz cierpienia stawiali na swoim.Zostali oni przykładem oraz motywowali do walki. Przez dzieci ze Wrześni wiele szkół zaczęło strajkować z powodu zakazania nauki religi w języku polskim.Michał Drzymała sam przekonał się jak to jest gdy chcę się przeciwstawić prawu.Zakaz budowania domów on kupłl "dom na kółkach" co zaborcom Bardzo się nie podobało.
Uważam że czyny dzieci ze Wrześni oraz Michał Drzymała zasługują na mino bohaterów narodowych gdyż na równo z powstańcami walczyli o wolność.
2010-01-29T21:34:23+01:00
Wg. mnie dzieci z wrześni i michał drzymała zasługują na miano bohaterów narodowych, dlatego że nie bali się dstawić czoła zaborczym władzom.
Michał drzymała kiedy nie dostał pozwolenia na budowę domu zamieszkła w wozie cyrkowym, mimo że "policja" nachodziła go często.
Dzieci z wrześni też postąpiły bardzo mądrze. Były śwuiadome tego, że ich i ich rodziców może spotkac surowa kara a mimo to tak odważnie broniły naszego pięknego, narodowego języka.
Grono naszychg bohetarów narodowych powinno powiększyć się o nićh. Takie jest nie tlyko moje zdanie alre i wielu innych osób.
Też to nie dwamo miałam:D