Odpowiedzi

2010-01-29T22:40:26+01:00
A)0,6+1,25+0,8=2,65
b)0,6*2,35=1,41
1,25*3,4=4.25
c)o co chodzi?
d)
2010-01-29T22:43:03+01:00
A) 0,6 + 1,25+ 0,8 = 2,65 kg
b) 2,35 zł - 1 kg
x - 0,6 kg

x = 0,6*2,35/1 = 1,41 zł
d) jabłka - 1,41 zł
gruszki:
3,40 zł - 1 kg
x - 1,25 kg

x = 1,25*3,40/1 = 4,25 zł

9,54 -łączny koszt
9,54 =1,41 + 4,25 + mandarynki
9,54 = 5,66 + man.
9,54-5,66 = man.
mandarynki = 3,88 zł
3,88 zł - 0,8 kg
x - 1 kg
x = 1*3,88/0,8 = 4,85 zł --> tyle kosztował kilogram mandarynek

:)
2010-01-29T22:44:42+01:00
0,6*2,35=1,41-jabłka
1,25*3,4=4,25-gruszki
a.zakupy ważyły 0,6+1,25+0,8=2.65kg
b.jabłka-1,41zł , gruszki 4,25zł
d.1,41+4,25=5,66
9,54-5,66=3,88zł-tyle kosztuje 0,8 mandarynek
x-cena 1 kg mandarynek
0,8x=3,88
x=3,88:0,8
x=4,85zł-cena 1 kg mandarynek