Ćw.
Ewa kupiła 90 dag jabłek oraz śliwki. Zapłaciła banknotem 20-złotowym i otrzymała 12,95 zł reszty. Ile śliwek kupiła Ewa ?
jabłka-2,50 zł
śliwki-3,20 zł
Proszę zróbcie to zadanie, wogóle go nie rozumiem:))) Z góry dziękuję:))

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T12:43:23+01:00
0,9 kg*2,50=2,25-tyle zapłaciła za jabłka
20zł-12,95=7,05- tyle zapłaciła za wszystkie owoce
7,05-2,25=4,8- tyle zapłaciła za śliwki
4,8/3,2= 1,5 kg- tyle kupiła śliwek
11 2 11
2010-01-30T12:45:50+01:00
0,9kg=90dag
20-12,95 =7.05zl(tyle zaplacila za sliwki i jablka razem)
0,9kg*2,5zl=2,25zl(cena za jablka ktore kupila)
7,05zl-2,22zl=4,8 zl (tyle zaplacila za sliwki)
4,8zl=3,2zl*x
x=1,5 kg (islosc sliwek ktore kupila)
4 2 4
2010-01-30T12:46:18+01:00
20 zł - 12,95 zł= 7,05 zł - tyle zapłaciła
90 dag to 0,9 kg
0,9 * 2,50 zł= 2,25 zł-jabłka
7,05 - 2,25= 4,8 zł
4,8 : 3,20 = 1,5kg
Odp: Ewa kupiła 1,5 kg śliwek
9 4 9