Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-30T16:29:17+01:00
1.
a) Wprowadzenie monarchi absolutnej przez Ludwika XIV (władza opiera się tylko na królu, on o wszystkich sprawach decyduje)
b) Wprowadzono maksimum na ceny podstawowych produktów, produktów Paryżu obowiązywały kartki uprawniające do otrzymania chleba .
c) Deklaracje Praw Człowieka i Obywatela. Prawa polityczne nie zależały już od pochodzenia lub majątku. Równości wobec prawa nie miała być równoznaczna z równością praw. Nastąpiła Świadoma dechrystianizacji (działanie dążące do ograniczenia lub zniesienia wpływu religii chrześcijańskiej) całej kultury i wszystkich obyczajów.
d) Nauczanie było płatne i nie dla wszystkich stanów społecznych.

2. Jeden z głównych przywódców rewolucji francuskiej, przywódca lewicowego klubu jakobinów, głoszącego koniecznośc bezwzględnej walki walki ze spekulacją, oszustwam oraz wrogami ludu. Z jego inicjatywy rozpoczął się okress terroru, podczas którego stracono 16 tys. osób. Zabijano każdego, kgo podejrzewano o sprzyjanie monarchii. W lipcu 1794 Maksymilian został obalony, oskarżony o zdradę i stracony.

3. Każda rewolucja może zostac stłumiona przez władze (wojsko) państwa lub może byc straconych wiele buntowników. Dodatkowo po nieudanej rewolucji monarcha państwa może rozkazac stracic (zabic) członków republiki i nawet ich rodziny.
1 5 1