A ) W szkolnej stołówce obiady je 100 osób . W hurtowni , w której kupuje się produkty do stołówki , 1 kg cukru kosztuje 3,15 zł , 1 kg śliwek kosztuje 4,60 zł ,a jeden kg wiśni - 3,78 zł . Ile będą kosztowały produkty potrzebne do przygotowania kompotu według przepisu Czesi ? :
Kompot
(porcja dla jednej osoby )
9 dag śliwek , 5 dag wiśni , 0,3 l wody , 4 dag cukru .
Owoce opłukać i wydrylować . Wodę zagotować z cukrem , włożyć owoce , gotować przez chwilę . Przed podaniem kompotu wystudzić .
b ) A ile by kosztowały te produkty , gdyby w stołówce jadło obiady 150 osób ?

2

Odpowiedzi

2010-01-30T15:29:28+01:00
100*/(0,09*4,6)+(0,05*3,78)+0,04*3,15)/=100*(0,414+0,189+0,12)=100*0,729=
=72,9

b. 150*/(0,09*4,6)+(0,05*3,78)+(0,04*3,15)/=150*(0,414+0,189+0,12)=
150*0,729=109,35
52 3 52
2010-01-30T15:44:07+01:00
A.koszt śliwek-9dag*100osób=900dag=9kg*4,6zł=41,4zł
koszt wiśni-5dag*100osób=500dag=5kg*3,78zł=18,9zł
koszt cukru-4dag*100osób=400dag=4kg*3,15zł=12,6

41,4+18,9+12,6=72,9zł-koszt produktów na kompotu

b.dla 150 osób
72,9zł:100=0,729-koszt dla jednej osoby

0,729*150=109,35zł
odp.dla 150 osób koszt wynosi 109,35zł
183 4 183
dzięki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!