Odpowiedzi

2010-01-30T21:38:18+01:00
0,6*2,35=1,41zl jablka
1,25*3,4=4,25 zl gruszki
1,25+0,6=1,85kg waga zakupow
9,54-4,25-1,41=3,88
3,88=0,8x
x=4,85 tyle kosztowal kg mandarynek
2010-01-30T21:41:21+01:00
A)jabłka kosztowały 2.35zł/kg ,gruszki 3,40zł/kg
b)zakupy ważyły razem 0,6kg+1,25kg+0,8kg=2,65kg
c)niech x-cena mandarynek
wtedy mamy 0,6kg*2,35zł/kg+1,25kg*3,40zł/kg+0,8kg*x=9,54zł
1,41zł+4,25zł+0,8kg*x=9,54zł
0,8kg*x=3.88zł/0,8kg=>x=4.85zł/kg
2010-01-30T21:44:52+01:00
A)0,6kg*2,35zł/kg=1,41zł
1,25kg*3,40zł/kg=4,25zł
Jabłka kosztowały 1,41zł,a gruszki 4,25zł.
b)80dag=0,8kg
0,6kg+1,25kg+0,8kg=2,65kg
Zakupy ważyły 2,65kg
c)9,54zł-(1,41zł+4,25zł)=9,54zł-5,66zł=3,88zł
Kilogram mandarynek kosztował 0,8x=3,88|:0,8
x=4,85zł