Szkolny komitet rodzicielski wygospodarował 2140 zł na zakupy sprzętu telewizyjnego.Kupiono telewizor za 1389 zł i magnetofon za 699 zł.Za reszte postanowiono kupić kasety wideo.Jedna kaseta kosztuje 6zł 40gr.Jle kaset kupiono.

3

Odpowiedzi

2010-01-31T10:25:10+01:00
2140zl-wygospodarowane pieniadze
1389zl-tyle kosztowal telewizor
699zl-tyle kosztowal magnetofon
6,4zl-tyle kosztuje 1 kaseta

2140zl-1389zl-699zl=52zl- reszta

52zl:6,4zl=8,125

Kupiono 8 kaset ;))
4 4 4
2010-01-31T10:25:40+01:00
2140-(1389+699)=52
52/6.4=kupiono 8 kaset reszty zostało:80groszy
Odp Kupiono 8kaset video reszty zostało
1 5 1
2010-01-31T10:27:24+01:00
Szkolny komitet rodzicielski wygospodarował 2140 zł na zakupy sprzętu telewizyjnego.Kupiono telewizor za 1389 zł i magnetofon za 699 zł.Za reszte postanowiono kupić kasety wideo.Jedna kaseta kosztuje 6zł 40gr.Jle kaset kupiono.


2140 -całość
od 2140 - 1389 =751
od 751-699= 52
od 52 należy odjąć =51,2

(6,40 *8=51,2)

i zostanie 0,8 zl ,czyli 80 gr
2 3 2