Bardzo proszę o rozwiązanie zadań. I z góry dziękuje. Tutaj linki do zadań:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e3fcf0d0cf525d57.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4be66220d59eb7f9.html
Chociaż drugą stronę proszę rozwiązać. Chociaż wolałbym dwie. Bardzo proszę zależy mi, jestem bardzo słaby z matmy, mam ciągle jedynki, czasem dwóję. Ciągle tylko poprawiam. Zlitujcie się.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-06T12:25:18+02:00
Zadanie 1
a) 2,05 km=2,05*1000m = 2050 m
75,5 cm = 75,5 *0,01 m = 0,755 m
3*10(do 7) mm= 3*10(do7)*10(do -3)m = 3*10⁴m
b)120 g= 120 *0,1dag= 12 dag
1,15kg = 1,15 *0,01 dag=0,0115 dag
2*10(do -4)t = 2*10(-4)*10(do5) dag = 20 dag

c) 7,5 ha=7,5*100 a = 750 a
3000 m²=3000*0,01 a=30 a
1km² = 10⁴*0,01a = 100 a

d) 300 cm² = 3*10²*10(do -4) m² = 0,03 m²
0,6 ha = 0,6*100 a= 0,6*100 *100 m²= 6000m²
0,75 a = 0,75*100 m²= 75m²

Zadanie 2

a) 4,75 h= 4,75*60 min = 285 min
b) 2 min6s=126 s
c) 2,4 min =144s
d) 0,01 h=0,01*3600 s=36 s
e) 0,1 doby=0,1*1440 min=144 min
f) 8min= 8/60 h = 2/15 h
g) 3h6min= 3,1 h
h)4h30min = 1/6 doby +1/48 doby = 9/48 doby
i) 1500 s=1500/60 min=25 min
j) 3h3min3s= 3*60min+3min+1/20min=183 min+0,05min=183,05min

Zadanie 3
a) 2,7km:60 cm, gdzie 2,7 km = 2700000cm
270000cm:60 cm = 27000:6 = 4500 kroków

b) 1m²-22 zł
15 a = 15*100m²=1500m²
1500*22 zł = 33000zł

c) 4 00 000t = 4*10 (do 11) g
400 *10(do9) g:55 g= 7,2 *10(do 9) sztuk
d ) 10 660 ha - jezioro
371*10³km²- morze
371*10³km²= 371*10(do 5) ha
Stosunek morze do jeziora

371*10(do5) ha:10 660 ha= 3,4 *10³

e) 50*0,1 g=5 g waga jednego opakowania
1t = 10(d06) g
10*10(do 5) g:5g= 2*10 (do5) liczba opakowań

Zadanie 4

1 stopa = 30,48 cm = 0,3048 m
1 jard= 3 stopy = 91,44 cm=0,9144 m
a) bramka
8*91,44cm x 8*30,48cm = 731,52 cm x 243,84 cm

Pole karne
44 *0,9144 m x 18 *0,9144m = 53,6448mx16,4592 m

b) z poprzedniego 1 jard = 0,9144 m
więc 1m = 1/0,9144≈1,09 jard

Rzut karny : 11*1,09≈12,02 jard
gracze 9,15 *1,09≈9,97 jard