Uczniowie kupili na biwak 3 jednakowe bochenki chleba. Zapłacili za nie razem 4,05 zł. Po namyśle postanowili dokupić jeszcze 2 takie same bochenki. Ile jeszcze będą musieli dopłacić ?
a) 1,35 zł b) 2,70 zł c) 6,75zł d)8,10zł

Dobrze by było jak by były jeszcze obliczenia , z góry dziękuję ; )

3

Odpowiedzi

2010-01-31T16:38:15+01:00
C)
1,35 za 1 chleb
4,05/3=1,35
1,35*2=2,70
czyli: 4,05+2,70=6,75
1 5 1
2010-01-31T16:39:32+01:00
4,05/3= 1,35
1,35x2= 2,70
do 4.05 będę musieli dopłacić 2,70
2 5 2
2010-01-31T16:40:30+01:00
3 bochenki = 4,05 zł
1 bochenek = 4,05 : 3 = 1,35 zł
2 bochenki = 1,35 * 2 = 2,70 zł
4,05+2,70= 6,75 zł
Odpowiedź c)6,75
1 5 1