Napisz wypracowanie.
Jaką wartość w życiu człowieka pełni miłość?
Zinterpretuj myśl N. Żmichowskiej:
''Jest miłość kochanie, jest miłość namiętność, jest miłość fantazja. Pierwsza tłumaczy się świętością, druga nieszczęściem, trzecia grzechem''
N.Żmichowska

POMÓŻCIE!!...daje az 150pkt...

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T01:15:45+01:00
Każdy człowiek jest zdolny do miłości. Uczy się jej od chwili narodzin, nieustanie ją rozwija, czasem próbuje ją zrozumieć, a innym razem poddaje się jej całkowicie. Narcyza Żmichowska rozróżniła 3 rodzaje miłości: ''Jest miłość kochanie, jest miłość namiętność, jest miłość fantazja. Pierwsza tłumaczy się świętością, druga nieszczęściem, trzecia grzechem''. Moim zdaniem te rodzaje różnią się od siebie ponieważ człowiek przeżywa je w różnych okresach swojego życia.
Na początku jest "miłość kochanie"- jest to uczucie święte i czyste, takie którym małe dziecko obdarza swoich rodziców czy ukochaną zabawkę. Niczego nie wymaga, nie oczekuje, nie potrzebuje powodu aby kochać. Ta miłość jest bezinteresowna, pierwotna, obdarzając nią inną istotę taki mały człowiek powoli wkracza w świat wielkich uczuć, namiętności i emocji. Z kolei obdarzony tego rodzaju uczuciem poznaje swoją wartość.
Drugi rodzaj miłości to "miłość namiętność" wg mnie człowiek przeżywa ją w wieku młodości, kiedy wkracza dopiero w dorosłe życie. Charakteryzuje się ona nieszczęściem, burzliwymi uczuciami, emocjonalnością. To czas kiedy liczy się tylko ta jedna wybrana osoba, staje się ona całym światem i sensem istnienia. W tym czasie człowiek poznaje siebie, odkrywa swoje potrzeby i wymagania. Poznając innych ludzi szuka tej "drugiej połówki jabłka".
Trzeci i ostatni rodzaj miłości to "miłość fantazja" odznaczająca się grzechem. Ten rodzaj może moim zdaniem zaistnieć w dwóch sytuacjach, Po pierwsze w sytuacji zdrady, a po drugie w wieku starszym kiedy człowiek nie ma już tak rozbudowanego poczucia własnej wartości wie już, że nie spotka go szaleńcze uczucie bądź burzliwy romans. Jednak ta miłość jest bardzo ważna ponieważ taka osoba obserwując chociażby młodych zakochanych ludzi uspokaja się wewnętrznie, wspomina swą młodość co wywołuje uśmiech, radość i chęć do życia.
Wszystkie te miłości mimo iż tak różne są do siebie bardzo podobne ponieważ każda z nich rozwija wnętrze człowieka, a czysta, piękna miłość niezależnie od formy prowadzi do osiągnięcia pełni człowieczeństwa.
1 5 1