Zosia i Ania kupiły w barze każda po 2 kiełbaski. Zosia poleciła usmażyć tylko jedną i zapłaciła za dwie 7,50zł, a Ania poleciła usmażyć dwie i zapłaciła 9zł. Ile kosztuje jedna nieusmażona kiełbaska?
Bardzo proszę o dokładne rozwiązania;))

3

Odpowiedzi

2010-02-01T11:01:28+01:00
2010-02-01T11:02:27+01:00
9-7,50=1,50 zł - koszt usmażenia kiełbaski
x - koszt jednej nieusmażonej kiełbaski
x+1,50+x=7,50
2x=7,50-1,50
2x=6/:2
x=3 zł
4 4 4
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T11:05:58+01:00
X-usmażona kiełbaska
y-nieusmażona kiełbaska
x+x=9 tyle zapłacono za 2 usmażone kiełbaski
x+y=7,50-tyle zapłacono za 1 usmażoną i 1 nieusmażoną kiełbaskę
2x=9
x+y=7,50
x=4,50
y=7,50-x
y=7,50-4,50
y=3
5 4 5