Potrzebne na jutro jeśli ktoś by mógł mi pomóc ?.
była bym wdzięczna ;)

przygotuj wypowiedź na jeden z zaproponowanych tematów:
*Poznawanie literatury może by fascynującą przygodą.
*sport
to nie tylko przyjemność
, ale także szkoła charakteru.

podaj przykłady i argumenty potwierdzające słuszność zajętego stanowiska

1

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-10-05T20:43:52+02:00
Siła jest bardzo ważną zdolnością motoryczną w wielu dyscyplinach sportowych, o czym chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak zaznaczyć, że siła niejedno ma imię. W naukach o kulturze fizycznej najczęściej pojawiające się pojęcia to siła bezwzględna, absolutna, względna, maksymalna, eksplozywna. Rozróżnianie i rozumienie tych pojęć jest ważne. Dlaczego? Gdyż innego rodzaju siły potrzebuje ciężarowiec, a zupełnie innej siły gimnastyk, wykonujący ewolucje na kółkach gimnastycznych. Jeszcze inny rodzaj siły przejawia się w skoku w dal, czy trójskoku.
Dzisiaj uprawianie sportu wyrabia charakter . Duża w tym może być zasługa trenera, który zawsze podnosi poziom wymagań i mobilizuje do pracy. W dzisiejszych czasach uprawianie sportu jest bardzo rozpowszechnione. Ludzie uprawiają ćwiczenia
fizyczne dla różnych powodów: jedni dla zdrowia, inni dla przyjemności, jeszcze inni z chęci rywalizowania lub dla korzyści materialnych. Sport to ogromne wyzwanie i poświęcenie Wydaje mi się, że to kwestia charakteru. To pewnego rodzaju przygoda. Można poznać nowych ludzi, oderwać się od środowiska osiedlowego. Jednak również rekreacyjne uprawianie sportu ma duży wpływ na kształtowanie charakteru. Uprawiając sport uczymy się organizacji i zdyscyplinowania wymaga ogromnego poświęcenia i wielu wyrzeczeń. Ale to wszystko wpływa na lepsze samopoczucie
i nasze zdrowie. Uczy koncentracji, szybkości, refleksu i zasad
szlachetnej rywalizacji. Uczy poznawać smak walki zwycięstwaoraz przełamać smutek porażki. Uczy też tolerancji wobec innych i wobec własnych słabości. Pokazuje, że nie trzeba być najlepszym i wygrywać, aby czerpać przyjemność ze sportu. Jednak prawdziwa szkoła charakteru zaczyna się w sporcie, gdy jest on uprawiany zawodowo. Sport trzeba pokochać wtedy zwycięstwo nas cieszy. Sport sprawia nam ogromną przyjemność, a zwycięstwo jest owocem naszej pracy . rywalizując odczuwamy pewien niedosyt. Najważniejsze jest to, żeby zdobyć upragniony medal! Ogólnie rzecz biorąc sport to prawdziwa przyjemność, której nie powinny przyćmić trudności i trud związany z jego uprawianiem. Ludzie uprawiający sport są zazwyczaj szczęśliwsi i bardziej zadowoleni z życia oraz bardziej odporni na trudności losu. Szkolnictwo sportowe stanowi często pierwszy kontakt dziecka ze sportem, niejednokrotnie decyduje o zainteresowaniu konkretną dyscypliną i przyszłej karierze.
Sport to nie tylko kariera, wyniki, zawody i sława, ale bardzo dobra szkoła charakteru. Aby uzyskać dobry wynik sportowy, trzeba mieć nie tylko talent lecz równocześnie ciężko pracować - godzić codzienny systematyczny trening z równie systematyczną nauką.
Dzięki uprawianiu sportu wyrabiają się silne cechy charakteru, które pozostają na całe życie - dodatkowe wartości wynikające z uprawiania sportu tak często przydatne w późniejszym życiu zawodowym.
Systematyczne uprawianie sportu i ćwiczeń fizycznych ma wpływ nie tylko na ogólny rozwój organizmu (wyrabia siłę, wytrzymałość, szybkość, zwinność) ale sport ma również wpływ na rozwój i kształtowanie różnych cech osobowości człowieka. Odwaga, stanowczość, siła woli i wytrwałość w dążeniu do celu, zdecydowanie, zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, umiejętność pokonywania strachu, poczucie wiary we własne siły, zdolność do koncentracji i skupienia, zdyscyplinowanie, umiejętność wyrzeczeń, opanowanie, poczucie odpowiedzialności (także za innych), uczciwość, sprawiedliwość, sumienność, wrażliwość to nie wszystkie cechy, które można tu przytoczyć.
Sport rozwija wyobraźnię, wyrabia również takie cechy, jak refleks, podzielność uwagi, spostrzegawczość i pamięć ruchową, dlatego zapraszamy wszystkich do uprawiania sportu od najmłodszych lat!