×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Zad1) przekształć mowę niezależną w zależną. a)dyrektor poinformowaał: "uczniowie klasy 3 c osiągneli najlepsze wyniki w mieście w testach z matematyki" .

"to niesamowite"-krzyknęliśmy jednocześnie. b) agata zaproponowała : "zbierzemy zabawki dla domu małego dziecka" . spytaliśmy :"czy nie lepiej zrobić zbiórkę pieniędzy?" c)spikerka zapowiedziała :"za chwilę zobaczą państwo interesujący reportaż z wyprawy alpinistów". " z przyjemnością popatrzę"-powiedział dziadek. d)profesor miodek wspomina : "zwrócono się kiedyś do mnie z prośbą o wzięcie udziału w obronę tekstu pewnej piosenki dla dzieci (...)"
2

Odpowiedzi

2009-10-05T18:56:24+00:00
1)dyrektor poinformowal ze uczniowie klasy 3 c osiągneli najlepsze wyniki w mieście w testach z matematyki. Krzyknelismy jednoczesnie, ze to niesamowite.
2)agata zaproponowała abysmy zebrali zabawki dla domu małego dziecka. spytaliśmy czy nie lepiej zrobić zbiórkę pieniędzy?
3)spikerka zapowiedziała, ze za chwilę zobaczymy interesujący reportaż z wyprawy alpinistów. Dziadek powiedzial, ze z przyjemnością popatrzy
4)profesor miodek wspominal, ze zwrócono się kiedyś do niego z prośbą o wzięcie udziału w obronę tekstu pewnej piosenki dla dzieci (...)

Mam nadzieje ze pomoglam :)
0 0 0
2009-10-05T19:25:20+00:00
A)Dyrektor poinformował nas, że klasa 3c osiągnęła największe wyniki w mieście z testów z matematyki. Jednocześnie wszyscy krzyknęliśmy, że to niesamowite.
b)Agata zaproponowała, że zbierzemy zabawki dla domu małego dziecka, ale zapytaliśmy jej czy nie lepiej było by zrobić zbiórkę pieniędzy.
c)spikerka zapowiedziała, ze za chwilę zobaczymy interesujący reportaż z wyprawy alpinistów. Dziadek powiedział, że z przyjemnością to zobaczy.
4) Prof. Miodek wspomina, że kiedyś zwrócono się do niego z prośbą o wzięcie udziału w obronę tekstu pewnej piosenki dla dzieci
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci