Odpowiedzi

2010-02-01T16:11:35+01:00
X- cena chleba
1/5x- cena rogala

4*(1/5x)+2x=6,3
4/5x+2x=6,3
2 4/5x=6 3/10
14/5x=63/10 |*5/14
x=63/28=2 7/28=2 1/4=2,25

1/5x=1/5*63/28=1/5*9/4=9/20=0,45

Odp: Cena chleba to 2,25 zł za bochenek, a jeden rogal kosztuje 0,45 zł.

2010-02-01T16:47:10+01:00
Metoda prób i błędów.
3,50zł:5=0,70zł
0,70zł·4=2,80zł
3,50zł+2,80=6,30zł