Odpowiedzi

2010-02-01T16:41:06+01:00
5,40*⅔=3,6zł-cena jabłek

5,40*¾=4,05-cena za gruszki
1½*3,6=5,4zł-cena za jabłka

5,4zł+4,05zł=9,45zł
odp:Za zakupy zapłacono 9,45zł
2010-02-01T16:44:52+01:00
Cena gruszek 5,40
cena jabłek 2/3 * 5,40 = 3,6

(0,75 * 5,4)+(1.5*3,6)=4,05+5,4=9,45

Za zakupy zapłaciłeś 9,45. Za gruszki 4,05, za jabłka 5,40.
2010-02-01T16:47:28+01:00
1kg gruszek-5,4zł
3/4kg gruszek- 3/4*5,4=3/4*27/5=81/20=4,5zł
1kg jabłek *2/3liczby5,4
2/3liczby5,4=2/3*27/5=3,6zł-1kg jabłek
1i1/5kg jabłek=5,4 zł
4,50zł+5,40zł=9,90zł
Odp. Zapłaciłeś 9,90zł
pozdrawiam