Zadanie 1
Samochód jasia zużywa 6,5 litrów paliwa na 100 km. Jeden litr paliwa kosztuje 4,80 zł. Jak zamierza pojechać samochodem z domu do stadniny oddalonej o 40 km. Oblicz ile będzie kosztowało paliwo na przejazd z domu do stadniny i z powrotem.

zadanie 2
Działka przeznaczona na łąkę ma kształt równoległoboku o wymiarach podanych na obrazku (załącznik). Paczka nasion trawy wystarcza na obsianie 2500m² działki. Ile co najmniej takich paczek należy kupić, aby obsiać trawą tą działkę?

2

Odpowiedzi

2010-02-01T17:12:10+01:00
Zad1
6,5l-100km/100
0,065l-1km
0,065*80km=5,2
5,2l*4,8zł=24,96zł
Odp. Za paliwo zapłaci 24,96zł
zad2
załącznika mi sie nie wyświetla sory
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T17:15:32+01:00
Zad.1
6,5 l - 100km
1,3 l - 20 km
5,2 l - 80 km (40 + 40 = 80)

5,2 x 4,80 = 24,96zł
Odp. Paliwo na przejazd z domu do stadniny i z powrotem bedzie kosztować 24,96 zł.

zad.2
P= a × h
P = 120 × 75
P = 9000 m²
9000 : 2500 = 3,6
Odp.Aby obsiać działkę trawą należy kupić 4 paczki nasion.