Odpowiedzi

2010-02-01T17:38:52+01:00
1kg cytryn kosztuje 4,65zł czyli
1,4kg*4,65zł=6,51zł- tyle kosztuje 1,4kg cytryn

20,77-6,51=14,26zł- tyle reszty zostało

14,26/2,3=6,20zł- tyle kosztuje 1 kg pomarańczy

Odp: 1 kg pomarańczy kosztował 6, 20 zł.

P.S Liczę na Naj :-)
2 5 2
  • Użytkownik Zadane
2010-02-01T17:39:02+01:00
1,4 kg * 4,65 zł = 6,52
20,77 - 6,52 = 14,26 zł
14,26 : 2,3 kg = 6,20 zł
Kilogram pomarańczy kosztuje 6,20 zł.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T17:44:06+01:00
1,4 kg cytryn i 2,3 pomarańczy zapłacono 20,77 zł

1,4•4,65=6,51 → cena pomarańczy za 1,4 kg

20,77 zł-6,51 zł=14,26zł

14,26:2,3=6,20 → cena pomarańczy za kg

Odp. Kilogram pomarańczy kosztuje 6,20zł
1 5 1