Odpowiedzi

2010-02-01T18:45:39+01:00
Kilogram sera kosztował 9.30 zł.
obliczenia :
Za 2/3 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł.kilogram szynki kosztował 18,20zł.Ile kosztował kilogram sera?

Kilo szynki : 18.20 : 10 =1.82 razy 3 (30 dag )= 5.46

11.26-5.46= 6.20 za 2/3 kg sera
6.20 / 2 = 3.10 za 1/3 kg sera
kg to 3/3 kg sera
6.20(2/3 )+ 3.10 (1/3)=9.30(3/3)

jakbyś nie kumała to napisz:-)
a i jestem dziewczyną ; P
3 5 3
2010-02-01T18:49:30+01:00
Ser x
szynka Y

2/3 x +3/6 Y=11.26
y=18.20

2/3x=11.26-9.1
y=18.20

2x=9.48
y=18.20

x=4.74

kilogram sera kosztuje 4.74
3 3 3