Odpowiedzi

2010-02-01T19:02:25+01:00
X = cena kiwi
y = cena bananów

2x + 3y = 7,70
1x = 2y

2(2y) + 3y = 7,70
1x = 2y

4y + 3y = 7,70
1x = 2y

7y = 7,70
1x = 2y

y = 1,10
1x = 2y

y = 1,10
1x = 2(1,10)

y = 1,10
x = 2,20

Odp. Kilogram kiwi kosztuje 2,20 zł.
3 5 3
2010-02-01T19:02:51+01:00
Za 2 kg kiwi i 3 kg bananów zapłacono 7,70. Ile kosztuje 1kg kiwi, jeżeli 1kg bananów jest 2 razy tańszy od 1kg kiwi.


x-cena za kilogram kiwi
y-cena za kilogram bananów
2x+3y=7,70
x=1/2y


2*1/2y+3y=7,7
x=1/2y

4y=7,7/:4
x=1/2y


y=1,925
x=1,925 : 2

x=0,9625
1 1 1