(Układy równań ) ;p

1 . Ile należy wziąć cukierków w cenie 15zł/kg , a ile w cenie 27zł/kg ,aby otrzymać 3kg mieszanki w cenie 18 zł/kg ? .

2 . Na mapce (w załączniku;p)zaznaczono połączenia drogowe
Z A do B przez C jest 5,6 km.
Z A do C przez B jest 7,1 km.
Z B do A jest 6,3 km.

W jakich odległościach od siebie leżą miejscowości A,B i C ?

Błagam o przynajmniej 1 zadanie ;P

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T19:28:25+01:00
1 . Ile należy wziąć cukierków w cenie 15zł/kg , a ile w cenie 27zł/kg ,aby otrzymać 3kg mieszanki w cenie 18 zł/kg ? .
x- cukierki w cenie 15+waga
y- w cenie 27+waga

{x+y=3, x=3-y
{15x+27y=18(x+y)

15(3-y)+27y=18*3
45-15y+27y= 54
12y=54-45
12y= 9/:12
y=9/12=3/4 kg
x= 3-3/4 kg= 2 1/4 kg
spr.
3/4+2 1/4= 3
15*9/4+27*3/4= 135/4+81/4=216/4= 54= 3*18=54
zatem L=P
1 5 1