Odpowiedzi

2010-02-01T19:48:16+01:00
Główną bohaterką powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" jest Ania Shirley. Ania jest sierotą. Gdy dziewczynka miała trzy miesiące zmarła jej mama, a jej tata zmarł jak miała pięć miesięcy. Oboje zmarli na febrę. Anię przygarnęła była służąca pani Thomas, lecz gdy zmarł jej mąż pani Thomas już nie chciała się opiekować Anią. Przygarnęła ją wtedy pani Hammond zza rzeki. Później dziewczynka trafiła do sierocińca, bo nikt nie chciał już się nią opiekować. Była tam cztery miesiące aż przygarnęli ją Maryla i Mateusz. Gdy Ania przyjechała na Zielone Wzgórze to miała 11 lat. I wtedy ją poznajemy. Gdy tam przyjechała miała na sobie brzydką, przyciasną, krótką sukienkę uszytą z szarożółtej nitki. Była bardzo chuda, miała bladą twarz obsypaną piegami. Posiadała duże usta i oczy, które raz były zielonego, a raz szarego koloru. Miała rude włosy, które były jej utrapieniem. Ania zawsze była wesoła, lecz roztrzepana, lekkomyślna i nieuważna. Przez te wady wpadała w kłopoty. Gdy dziewczynce przytrafiło się coś niemiłego popadała w ,,Otchłań rozpaczy". Ania przede wszystkim była prawdomówna, gdyż mówiła prawdę na temat mieszkańców Avonlea, koleżanek i nauczycieli. Ania była pomocna, bo pomagała Maryli i Mateuszowi. Ania miała bujną wyobraźnię, gdyż nadawała własne nazwy np. ,,Jezioro lśniących wód", ,,Aleja zakochanych" czy ,,Las duchów". Ania w wieku 16 lat bardzo się zmieniła. Zmieniły jej się włosy z rudych na kasztanowe, ubierała się modnie, lecz skromnie. Miała zgrabną sylwetkę. Dziewczynka była inteligentna. Przyjaźniła się nadal z Dianą. Ania była bardzo zdolne. Czytała i pisała dużo książek. Ania jest osobą godną do naśladowania.
2010-02-01T19:52:20+01:00
Ania po śmierci rodziców wychowywała się w sierocińcu, skąd wzięli ją na wychowanie Maryla i jej brat Mateusz, mieszkający w Avonlea.Dziewczynka miała rude włosy i piegowatą twarz. była szczupłą, niepozorną osóbką, przez wszystkich uważaną za potwornie chudą i brzydką.Główna bohaterka była pracowita i uparta, czego przykładem było otrzymanie stypendium Queen's Academy. była osoba wrażliwą na krzywdy innych ludzi, co udowodniła pomagając dziecku choremu na krup. kochała przyrodę, umiała zachwycać się każdym kwiatuszkiem, rośliną. Umiała zwykłe miejsca w swej bujnej wyobrażni, przemienić w piękne różnobarwne zakątki. Miała jedną jedyną przyjaciółkę o imieniu diana, która była szczera otwarta, zawsze mówiąca prawdęDziewczynka miała o każdym własne zdanie, była osobą pogodną, wesołą, z optymizmem patrzącą w przyszłość.
Charakteryzując postać ani z Zielonego Wzgórza możemy dostrzec obraz przeistoczenia sie brzydkiego kaczątka w pięknego łabędiza. Dziewczynka z brzybkiej niezadbanej osoby zmieniła sie w inteligętną, pracowitą i piękną młodą dziewczynę.


Pozdrawiam Jolaaa
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2010-02-01T19:53:40+01:00
Ania Shirley - główna i tytułowa bohaterka utworu, córka Berty i Waltera Shirley , sierota. Na początku powieści ma 11 lat, jest szczupła i bardzo drobna.Ma piegi,grube rude warkocze i piękne , ogromne, zielonoszare oczy.Chociaż los Ani do chwili przybycia na Zielone Wzgórze był bardzo smutny dziewczynka umie zachowac pogode ducha.Ania jets bardzo wrażliwa, impulsywna.Głęboko przeżywa każdą radośc i smutek. Dziewczynka ma zawsze swoje zdanie i niełatwo z niego rezygnuje.Trudną ją także do czegokolwiek zmusic.Aby udowodnic swoja odwagę i słusznosc swoich racji, jest gotowa na wszystko.Ma ambicję. Nie znosi wy żartowano z jej wyglądu, ponieważ sama uważa sie za brzydką.