Zad.1
Pan Malinowski kupił w hurtowni 5 pakietów jogurtów za łączną kwote 44,40 zł. W każdym pakiecie było po 12 jogurtów. Pan Malinowski sprzadał je w swoim sklepie po 90 gr. Jaki zysk miał pan Malinowski ze sprzedaży tych wszystkich jogurtów.?


zad 2.
Ania kupiła 1,23 kg jabłek w cenie 4,60 zł za 1 kg. Ile zapłaciła ?

zad 3.
Szynka kosztuje 24,50 zł za 1 kg. Tomek kupił 32 dag tej szynki. Ile zapłacił??

zad 4
Dziesięc dag twarogu kosztuje 0,75 zł. Ile kosztuje 1 kg tego twarogu?

zad. 5
Kasia kupiła jabłka za 4,30 zł u 12 dag wędliny po 25,40 zł za 1 kg. W kasie dała 50 zł. Ile reszty otrzymała??

3

Odpowiedzi

2010-02-01T21:07:20+01:00
1 5*12=60
44,4/60=0,74
0,9-0,74=0,16
0,16*60=9,6

2 1,23*4,6=5,66

3 0,32*24,5=7,84

4 10dag=0,75
100dag=1kg
0,75*10=7,5

5 0,12*25,4=3,05
3,05+4,30=7,35
50-7,35=42,65
2010-02-01T21:12:19+01:00
1.

5*12=60
44,40/60=0.74

0.90-0.74=0.16
0,16*60=9,60 zł
2.
460/123=okolo 3,73

3


7,84

4.
7,50 zł

5
41.50 zł
2010-02-01T21:13:17+01:00
Zad1.

Ilość zakupionych pakietów - 5

Ilość jogurtów - 5 x 12 = 60

Sprzedaż - 60 x 0,90 zł = 54 zł

54-44,40 = 9,6 zł

zad. 2

1 kg - 4,60 zł

1,23 kg x 4,60 zł = 5,65 zł

zad.3

24,50 zł - kg szynki ( drogo, hehe ;) )

32 dag - 0,32 kg

24,50 zł x 0,32 kg = 7,84 zł

zad 4

10 dag - 0,75 zł
1 kg - 100 dag

0,75 zł x 10 = 7,50 zł

zad 5

4,30 zł + ( 0,12 x 25,40) = 4,30 zł + 3,04 zł = 7,34

50 zł -7,34 zł = 42,66 :)