Uczniowie klasy IV c przygotowali 80 jednakowych porcji ciasta, które wystawili na sprzedaż podczas festynu szkolnego. Ze sprzedaży 58 kawałków ciasta uzyskali 136,30 zł. Ile zarobią uczniowie klasy IV c, jeśli sprzedadzą wszystkie porcje

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-01T21:14:01+01:00
To będzie na proporcje.
jest podane ile kosztuje 58 kawałków.
58kawałków→136,30zł
trzeba obliczyć ile kosztuje 80 kawałków.
80kawałków→ x zł
trzeba to zapisać w ułamku wieć będzie: 58/80= 136,30/x
potem mnoży się na krzyż
58x= 80×136,30
58x= 10904
x= 10904 : 58
x= 188
czyli uczniowie zarobią 188zł.
2010-02-01T21:14:59+01:00
80=x
58=136,30

x=80*136,30:58=10904:58=188

odp.188