Pan wiesiek , właściciel sklepu RTV, kupił w hurtowni 25 otwarzaczy w cenie 1375 za sztukę. kiedy udało mu się je wszystkie sprzedać , obliczył ze przyniosły mu one 4450 zł zysku .ile kosztował odtwarzacz w sklepie pana wieśka

3

Odpowiedzi

2010-02-02T16:42:34+01:00
1375*25=34375
34375+4450+38825
38825/25=1553

odp. 1553zl
3 4 3
2010-02-02T16:42:51+01:00
25 * 1375 = 34375
zysk - 4450
34375 + 4450 = 38825
38825 : 25 = 1553

W sklepie pana wieska odtwarzacz kosztował 1553 zł
3 4 3
2010-02-02T16:43:31+01:00
1. Obliczam wartość 25 szt odtwarzaczy w hurtownii
25szt*1375 zł/1szt = 34.375 zł

2.Obliczam wartość 25 szt odtwarzaczy + zysk ze sprzedaży
34.375 zł + 4450 zł zysku = 38.825 zł

3. Obliczam warość odtwarzacza w sklepie pana Wieśka
38.825zł : 25 szt = 1553 zł/1 szt
4 3 4