Odpowiedzi

2010-02-02T18:16:27+01:00
3*9 + 2x = 35
2x = 35 - 27
2x = 8
x = 4

odp. 1 kg gruszek kosztował 4 zł
1 5 1
2010-02-02T18:16:50+01:00
W=9zł/kg
G=?
3W+2G=35zł
3*9zł+2G=35zł /-27zł
2G=8zł /:2
G=4zł
odp. kilko gruszek kosztuje 4 zł