Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-02T19:16:12+01:00
0,30 dag szynki x 18,20 zł = 5,46

11,26 - 5,46 = 5,8

sera było 0,40 dag za który zapłacono 5,80 zł
0,40 dag x 14,50 = 5,80

kg sera kosztował 14,50 zł
2 4 2
2010-02-02T19:18:46+01:00
Jedziemy tutaj na układzie równań:

s-kolo sera
sz-kilo szynki

0,4s + 0,3sz=11,26
sz=18,20

0,4s+ 0,3*18,2=11,26
sz=18,20

0,4s +5,46=11,26 /-5,46
sz=18,2

0,4s=11,26-5,46
sz=18,2

0,4s= 5,8 /*2,5
sz=18,2

s=14,5
sz=18,2


Kilogram sera kosztował 14,5zł.
2010-02-02T19:20:23+01:00
2/5 = 0,2
18,20 zł * 0,30 dag = 5,46 zł - tyle kosztowała szynka
11,26 zł - 5,46 zł = 5,8 zł - tyle kosztował ser
2/5x= 5.8 /: 2/5
x= 5.8:0.4
x=14.5

Odp: 1kg sera kosztował 14.50 zł
chyba tak powinno być ;p