Odpowiedzi

2010-02-02T19:16:59+01:00
Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?

2/5 x + 0,3y = 11,26
y=18,2

2/5x + 0,3*18,2 = 11,26

2/5x = 11,26 - 5,46

2/5x = 5,8

x= 14,5 zł
2010-02-02T19:17:09+01:00
X= 1kg sera y= 1kg szynki

{⅖x+0.3y=11.26
{y=18.20


⅖x+0.3*18.2=11.26
⅖x+5.46=11.26 /- 5.46
⅖x=5.8 /:⅖
x= 5.8:0.4
x=14.5

Odp: 1kg sera kosztował 14.50 zł
2 3 2
2010-02-02T19:20:20+01:00
18,20zł x 0,30 = 5,46zł
11,26zł - 5,46zł = 5,80zł
5 : 2 = 2,5
2,5 x 5,80zł = 14,50zł

Odp. Kilogram sera kosztował 14,50zł
8 4 8