Robot kuchenny jest w pudelku w ksztalcie prostopadloscianu o wymiarach 20 cm 19 cm 9cm.Przy pakowaniu na zalozenia trzeba doliczyc 300cm papieru. ile cm kwadratowych papieru potrzeba na zapaowanie 10 takich robotow. czy wystarczy 150 dm kwadrawowych papieru.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-02T19:25:39+01:00
Pc=20*19*2+2*20*9+2*19*9=760+360+342=1462cm^2=14,62dm^2
300=3dm^2
14,62dm^2+3dm^2=17,62dm^2

17,62dm^2*10=176,2dm^2
nie starczy, zabraknie 26,2 dm^2
2010-02-02T21:32:56+01:00
P=20*19=380 380*2= 760 cm²
P=20*9= 180 180*2= 360 cm²
P=19*9= 171 171*2= 342 cm²
=
760+ 360 + 342 =1462 cm²
Ilość papieru na jednego robota: 1462cm² + 300 cm²= 1762 cm²= 17,62 dm²
Ilość papieru na 10 robotów: 17,62 dm² * 10= 176,2 dm²


nie starczy. ;]