Opisz najciekawszą wg Ciebie przygodę Stasia i Nel z książki pt. "W pustyni i w puszczy".

Co najmniej 15 zdań, e.w jeśli długie to może być 12.
Proszę zaznaczyć trzy akapity i napisać ładne rozwinięcie i zakończenie :D
Zadanie na jutro, BŁAGAM PILNE, więc zrobione po 22 zgłoszone będą jako spam. I proszę nie na odwal i z żadnych ściąg bo też zgłoszę

CZEKAM

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T11:21:11+01:00

Główni bohaterowie powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy" przeżywają wiele przygód. Były one i wesołe i smutne.
Moim zdaniem najciekawszą przygodą zawartą w powieści jest spotkanie ze słoniem Kingiem. Dzieci wędrowały już dość długo przez pustynie. Pewnego dnia zatrzymały się w okolicach wąwozu, do którego wejście tarasował olbrzymi głaz. W tej pułapce uwięziony był słoń. Nel weszła bez zgody Stasia do wąwozu i zaczęła się bawić z olbrzymem. Karmiła go kwiatkami i bujała się na jego trąbie. Spotkanie ze słoniem traktowała jako miłą zabawę.
Początkowo Staś zamierzał go zastrzelić, by ulżyć cierpieniom zwierzęcia.
Jednak Nel zaczęła płakać i wyprosiła, aby nie tego robił. Zaczęli opiekować się słoniem . Karmili go daktylami i melonami.
W końcu zaprzyjaźnili się z nim i nazwali go King.
Niestety, zwierzęcia nie można było uwolnić z wąwozu. Nel błagała Stasia, by coś na to poradził, lecz było to bardzo trudne.
W końcu chłopiec wpadł na pomysł, by rozsadzić kamienną skałę dynamitem i udało się.
W dalszą podróż wyruszyli w towarzystwie nowego przyjaciela.
Uważam, że była to najprzyjemniejsza i najciekawsza przygoda Stasia i Nel. Bardzo mi się podobała i chciałabym ją przeżyć wraz z dziećmi.
183 4 183
Dziękuję
Dziękuję :3
thx ☺
nie jest pokolei :/
jaka to przygoda