Odpowiedzi

2010-02-02T20:12:51+01:00
Za 2 kg tortu trzeba zaplacic 24 zl bo jak 1,5 kosztuje 18 zl to 1 musi kosztowac 12 zl a 2 24 :)
3 3 3
2010-02-02T20:18:35+01:00
Dane:
- za 1 ½ - 18 zł
- za 2 kg tortu - ?

obliczenia:

18 ÷ 1 ½ = 18/1 ÷ 3/2 = 18/1 × 2/3 = 6/1 × 2/1 = 12

12 × 2 = 24 zł

odp. trzeba zapłacić 24 zł.
5 3 5