Odpowiedzi

2010-02-02T21:41:00+01:00
1¾kg=1,75kg
1,75kg kosztuje9,80zł
1kg kosztuje 9,80:1,75=5,60zł
2010-02-02T21:41:31+01:00
Proporcje

1¾-9.80
1-x

x=1*9.80/1¾ 1¾=1.75
x=9.80/1.75
x=5.60zł
2010-02-02T21:47:34+01:00
1 3/4 - 9,8 zł
1 - x

7/4 - 9,8
1 - x

7/4x=9,8
x= 9,8:7/4
x= 9,8*4/7
x= 98/10*4/7
x=196/35
x= 5,6 [zl]

Odp : kilogram winogronu kosztował 5,6