Znając moc każdego odbiornika w Twoim pokoju (lub wybranym) i szacując przeciętny czas dziennego używania poszczególnych odbiorników, przeprowadź bilans i oblicz miesięczny (30 dni) koszt zużycia energii elektrycznej w tym pokoju.
Sprawdź, jaka jest aktualna cena 1 kWh (jednej kilowatogodziny).

2

Odpowiedzi

2010-02-03T00:48:50+01:00
Odkurzacz-zużycie prądu: 1500W = 1,5 kWh,
Ogrzewanie elektryczne 1200W = 1,2 kWh
Oświetlenie 2000W = 2kWh
Xbox360 - 187 kWh
Laptop - 35 kWh
koszt:
2 kWh x 0,39 PLN = 0,78PLN
1,5kWh x 0,39 PLN = 0,59PLN
1,2kWh x 0,39 PLN = 0,47PLN
50kWh x 0,39 PLN = 19,50PLN
35kWh x 0,39 PLN = 13,65PLN
KOSZT: 0,78PLN+0,59PLN+0,47PLN+19,50PLN+13,65PLN=34,99pln

2010-02-03T00:49:16+01:00
1 kWh = 0,39 zł

jednostka centralna - 250W=0,25kW×7godzin=1,75kWh
monitor - 80W=0,08kW×7godzin=0,56kWh
lampka (żarówka) - 30 W=0,03kW×5godzin=0,15kWh

1,75kWh+0,56kWh+0,15kWh=2,46kWh
2,46kWh×0,39zł=0,96zł na dzień
0,96zł×30=28,80zł na miesiąc