Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T14:26:13+01:00
Piszę rozprawkę na temat:"Prawdziwa miłość zmienia człowieka". Pragnę podać dowody na udowodnienie tej tezy.
Pierwszym argumentem jest książka Juliusza Słowackiego,pt."Balladyna".Opowiada ona o dwóch ubogich,ale pięknych córkach. Mieszkają one razem z matką,bo ich ojciec zmarł. Pewnego dnia odwiedza ich król Kirkor. Oznajmia,że przybył w poszukiwaniu żony. A ponieważ obie dziewczyny mu imponują i nie wie którą wybrać,ogłasza konkurs który ma o tym zadecydować. Starsza córka jest tak zakochana w Kirkorze,że czując się zazdrosna,zabija własną siostrę. Balladyna po ślubie z księciem staje się jeszcze bardziej wyniosła. Z miłości,rani kolejne osoby,a następnie je zabija. Na koniec jednak spotyka zasłużoną karę-śmierć.
Kolejnym argumentem jest pewien film,niegdyś obejrzany przeze mnie,pt."Dzięki miłości". Opowiadał on o kobiecie,która spotkała mężczyznę. Zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Niestety po bliższym poznaniu okazało się,że jej ukochany pije. Cierpiała,przez niego,ponieważ jak się napił,to potem urządzał awantury. Ale nie potrafiła go zostawić,gdyż bardzo go kochała. W końcu zdecydowała się na poważną rozmowę z chłopakiem. Oznajmiła,że jeżeli nie przestanie pić,to go zostawi. Mężczyzna zdał sobie sprawę z tego i bardzo się tym przejął. Poszedł na terapie. Trudno było,ale dzięki wsparciu i miłości dziewczyny wyleczył chorobę.
Natomiast ostatnim argumentem jest przykład z życia opisany w gazecie. Opowiadał on o małżeństwie z dzieckiem. Syn ich miał 17 lat. Wdał się on w złe towarzystwo. Zaczął palić,pić,ćpać oraz wagarować. Stwarzał wiele problemów,łamał prawo. Rodzice,ponieważ pracowali nie mieli dla syna tyle czasu. Nie umieli sobie z tym poradzić. Bardzo się martwili. Postanowili,że poświęcą mu więcej czasu,będą przy nim,będą go wspierali,a może to pomoże. I tak się właśnie stało. Dzięki pomocy i miłości rodziców chłopak wyszedł na prostą. Stał się grzeczny,zaczął się uczyć.
Myślę,że to są wystarczające argumenty na udowodnienie tej tezy. W dzisiejszych czasach prawdziwa miłość zmienia człowieka na dobre,ale i niestety na złe. Ale żeby tak się stało,żeby zmienić człowieka potrzeba wiele sił,wiary oraz tej prawdziwej miłości.
3 3 3