×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

1.Wyjaśni znaczenie słów : modliszki ,moreny ,

2.Jak rozumiejąc myśl: Trzeba żyć świadomie

Ps. Mam to na jutro :(

Dzięki wam bardzo za to ze pomożecie :)
3

Odpowiedzi

2009-10-06T18:42:22+00:00
2 . trzeba żyć świadomie to znaczy , żę trzeba uważąć na to co robimy , musimy wszystko przemyśleć pięć razy zanim podejmiemy decyzję , w innym wypadku możę się to dla nas źle skończyć .
0 0 0
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-06T18:43:17+00:00
zadanie nr 1
Modliszki (Mantodea) – swoją nazwę zawdzięczają pozie, przypominającej osobę ze złożonymi do modlitwy rękoma. Są to stosunkowo duże owady, liczniej występujące w strefie tropikalnej i subtropikalnej. W południowej Polsce występuje modliszka zwyczajna (Mantis religiosa). Na świecie znanych jest ponad 2800 gatunków.Głowa jest ortognatyczna, ruchliwa, z dużymi oczami (występują także przyoczka). Skrzydła błoniaste, bogato użyłkowane, składane w spoczynku wzdłuż ciała. Pierwsza para odnóży dobrze rozwinięta, służąca do chwytania ofiary. U niektórych gatunków ubarwienie kryptyczne, upodobniające do kwiatów, wśród których czatują na ofiary.Modliszki są drapieżne, zawsze występuje kanibalizm. Nie jest jednak prawdą popularny mit, zgodnie z którym każda kopulacja kończy się zjedzeniem samca przez samicę. Takie zdarzenie zachodzi tylko w 5 do 30% przypadków (liczby różnią się w zależności od badań). Aby do tego doszło, musi zajść kilka czynników jednocześnie: w otoczeniu musi być mało pożywienia, samiec musi podchodzić do samicy od przodu, a nie od tyłu, a sezon godowy musi się już kończyć.

Morena:
1. Materiał skalny składający się z przemieszanych frakcji różnej wielkości (bloki skalne, głazy, żwiry, piaski, pyły) transportowanych i osadzanych przez lodowiec, pochodzących głównie z niszczenia jego podłoża, ze zboczy wznoszących się ponad powierzchnię lodowca jak również przynoszonych przez lawiny i wiatr.

2. Forma ukształtowania powierzchni Ziemi o charakterze akumulacyjnym - wzniesienie (różnego rodzaju pagórki, pagóry, wzgórza, ciągi wzgórz, wały itp.) utworzone z materiału skalnego osadzonego przez lodowiec lub przemieszczonego pod jego naciskiem.


zadanie nr 2
Ja rozumiem to zdanie - trzeba żyć świadomnie w taki sposób że trzeba żyć ze świadomością tego czego robimy. Jesteśmy świadomi czynów i złych i dobrych.


0 0 0
2009-10-06T18:48:30+00:00
Modliszka - gatunek owada z rzedu modliszek
morena - material skalny
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci