Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-03T17:49:29+01:00
Moim zdaniem w działalności gospodarczej nie najważniejszy jest zysk. Wazne jest to aby się spełniać i robic to na co ma sie ochote i do czego tak dlugo sie dazylo. Dzialalnosc gospodarcza moze tez opierac sie na tym ze pomagamy innym. Dla liberałów działalnosc gospodarcza opierala sie wylacznie na zyskach. Wedlug mnie nie to jest najwazniejsze. Kierowanie sie zyskami nie zwiekszy dobrobytu a wrecz spowoduje u nas chec dazenia do bogactwa. Przez to bedziemy materialistami i nie bedziemy w stanie innym dawac szczescia gdyz najwazniejsze dla nas beda tylko i wylacznie pieniadze. W takich sytuacjach tracimy dobre stosunki z rodzina i znajomymi. Wszyscy sie od nas odsuna a my po czasie stweirdzimy ze jednak pieniadze to nie wszystko i ze pieniadze szczescia nie daja.
2 2 2
2010-02-03T19:15:44+01:00
Moim zdaniem zysk nie jest najważniejszą rzeczą w życiu. Jest wiele innych , ważniejszych wartościowości , którymi są rodzina , przyjaciele , dobra zabawa , szczęście . Istnieje przysłowie:
"Pieniądze szczęścia nie dają" , które jest w pełni racjonalne , praca może uzależnić człowieka , czego konsekwencjami możr być utrata najbliższych , zapracowanie . Zyski , owszem , są potrzebne do życia , jednak targają ludźmi , sprawiają iż stają się oni oschli , pazerni . Ludzie ubodzy częściej pomagają biednym i ofiarują pieniądze na aukcjach charytatywnych niż osoby zamożne, które skąpią wszystkiego dla własnych wartości.
Liberałowie byli ludźmi pragnącymi bogactwa , liczyły się dla nich wysokie dochody. W mojej opinii sytuuję fakt, że pieniądze nie są najważniejsze w naszym życiu .
2 3 2