Odpowiedzi

2010-02-03T16:19:26+01:00
Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4kg cukierków po 4,5 zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę?

4*4,5 = x
x = 18zł
taką mamy ilość pieniędzy,

80% * 4,5zł = 0,8*4,5 = 3,6
to jest cena tanszych cukierkow.

18/3,6 = 5

Odp: możemy kupić 5kg cukierkow.
32 4 32
2010-02-03T16:20:17+01:00
4*4,5=18
80%*4,5=3,6
18/3,6=5
odp. można by kupić 5 kg tańszych cukierków
11 4 11
2010-02-03T16:22:18+01:00
4 kg po 4,5 kosztuja 4,5 * 4 = 18zł

cena cukierkow tanszych o 20% od tych za 4,50 to:
4,50 - 20%*4,5 = 4,5 - 0,2*4,5 = 4,5 - 0,9 = 3,6zł

za 18zł można kupić cukierków po 3,6zł :
18:3,6 = 5kg
12 4 12