1. Pani zosia kupiła 2chleby i 4 bułki ,za które zapłaciła 11 zł.pani Hania za 3 chleby i 2 bułki zapłaciła 10.50 zł .Ile kosztował chleb ,a ile bułka ?
2. Śliwki są o 10% tańsze od brzoskwiń . Dwa kilogramy śliwek i 1kg brzoskwiń kosztują 14 zł . Znajdż ceny za 1kg obu rodzajów owoców .

Proszę

2

Odpowiedzi

2010-02-03T16:40:44+01:00
1. x-chleb=2.50zł
y-bułka=1.50zł
2x+4y=11
3x+2y=10.50/*-2
-6x-4y=-10
-4x=-10 x=2.50
4y=6 y=1.50

2. śliwki= 9/10*x=4.50
brzoskwinie=x=5zł

2*9/10*x+x=14
9/5*x+x=14/*5
9x+5x=70
14x=70
x=5


Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T16:42:02+01:00
1.
2c+4b=11
3c+2b=10,50

2c=11-4b
3c+2b=10,50

c=5,5-2b
(5,5-2b)+2b=10,50

c=5,5-2b
16,5-6b+2b=10,5

c=5,5-2b
16,5-6=10,5

c=5,5-20
-4b=-6/:(-4)

c=5,5-2b
b=5,5-3

b=1,5
c=2,5


. śliwki= 9/10*x=4.50
brzoskwinie=x=5zł

2*9/10*x+x=14
9/5*x+x=14/*5
9x+5x=70
14x=70
x=5