W sklepie było 24,5 kg jabłek.Pierwszego dnia sprzedano 0,6 wszystkich jabłek,drugiego dnia 0,5 reszty,a trzeciego dnia pozostałą ilość jabłek sprzedano za 6,86 złotego.Oblicz cene tych jabłek.
Powinno wyjść 1,4 zł.Prosze o obliczenia.

1

Odpowiedzi

2009-04-08T19:36:39+02:00
24,5 - 100 %
x - 60 %

x = 60 x 24,5/ 100 = 14,7

24,5 - 14,7 = 9,8

9,8 : 2 = 4,9 - jabłka pozostałe 3 dnia

4,9 - 6,86
1 - x

x = 6,86/4,9 = 1,4 - cena kilograma jabłek