W sklepie było 24,5 kg jabłek.Pierwszego dnia sprzedano 3/5 wszystkich jabłek, drugiego dnia 0,5 reszty, a trzeciego dnia pozostałoł ilośc jabłek sprzedano za 6,86 złotego. Oblicz cenę tych jałek. Prosze bardzo szybko.pilne

4

Odpowiedzi

2009-04-08T20:42:11+02:00
3/5 - 0,6
24,5 - 100 %
x - 60 %

x = 60 x 24,5/ 100 = 14,7

24,5 - 14,7 = 9,8

9,8 : 2 = 4,9 - jabłka pozostałe 3 dnia

4,9 - 6,86
1 - x

x = 6,86/4,9 = 1,4 - cena kilograma jabłek
1 5 1
2009-04-08T20:43:41+02:00
3/5 * 24,5 kg = 14,7 kg
zostało 9,8 kg jabłek
0,5 * 9,8 kg = 4,9 kg
zostało 4,9 kg jabłek
sprzedano je za 6,86 zł
4,9 kg - 6,86 zł
dzielimy obustronnie przez 4,9
1 kg - 1,4 zł

Odp. Cena jabłek to 1,40 zł za kilogram.
3 3 3
2009-04-08T20:44:29+02:00
2/5 * 24,5 = 9,8 kg - tyle zostało po 1 dniu

0,5 * 9,8 = 4,9 kg - drugi dzień

6,86zł: 4,9kg (tyle ile zostało) = 1,4zł


1 2 1
2009-04-08T20:44:53+02:00
6,86/(24,5*0,6*0,5)=6,86/4,9=1,4zł
1 1 1