Odpowiedzi

2010-02-03T17:37:45+01:00
Zad1
630zł z 7%= 630*0,07=44,1
630+44,1=674,1zł
cena brutto roweru wynosi 674zł 10gr


zad2
3660zł z 22%= 3660*0,22=805,2zł
brutto wynosi 805,2zł
2010-02-03T17:39:05+01:00
1.
107% z 630zł= 107/100 x 630= 674zł 10gr

2.
122% = 3660zł
1% = 3660 : 122 = 30zł
100%= 30 x 100= 3000zł
2010-02-03T17:43:58+01:00

zad.1
630 + 7%
630 * 7/100 = 44,1
630 + 44,0 = 674,10
Odp. Cena brutto roweru 674,10

zad. 2
3000 + 22%
3000 * 22/100 = 660
3000+660=3660
Odp. Cena netto telewizora 3000,00