Hejka czy ktoś wytłumaczy jak zrobić to zadanie :)

Za Jedną całą i trzy czwartą kilograma winogron zapłacono 9 , 80 zl . Ile kosztuje kilogram tych winogron ?

Proszę o szybką odpowiedź i przy okazji piszcie jak to robicie żebym zrozumiała dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
-

3

Odpowiedzi

2010-02-03T18:50:07+01:00
Za 1,75 kg zapłacimy 9,80
więc
1,75kg=9,8
1kg=xzł
1,75x=9,8 /:1,75
x=5,60zł

Cena 1 kg to 5,60zł
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T18:59:08+01:00
X-cena 1kg
1¾x=9,8(80/100 podzielić przez 20,żeby skrócić)
1¾x=9i4/5 :1¾
x=49/5(inaczej 9 i 4/5):7/4(inaczej 1¾)
x=49/5*4/7(odwrotność 7/4) (49 i 7 skraca się i wyjdzie 7i1)
x=7/5*4/1
x=28/5(7*4 i 5*1)
x=5i 3/5 (5,6zł)
odp. 1kg winogron kosztuje 5,6zł
2010-02-03T21:43:34+01:00
1,75 kg to 9,80zł
1kg to x zł
x * 1,75=1 * 9,80
x=5,6