Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T19:35:58+01:00
Ala chce kupic sukienke i spodnie.Koszt zakupu wynosi 250zl. Gdyby cena sukienki byla o 40 zl tansza to kosztowalaby tyle samo co spodnie.Oblicz cene sukienki i spodni.

x-cena sukienki
y-cena spodni
x+y=250
x=y+40

y+40+y=250
2y=210 /2
y=105

x=105+40
x=145
2010-02-03T19:37:45+01:00
Ala kupiła 4 bułki i jedno ciastko i za wszystko zapłaciła 3,25 zł. Ciastko jest 9 razy droższe od bułki. ile kosztuje jedna bułka?

x- cena jednej bułki
y-cena jednego ciastka

4x+y= 3,25
y= 9x

4x+9x=3,25
y=9x

13x=3,25 :13
y=9x

x=0,25
y=9x

x=0,25
y= 2,25
Odp. Jedna bułka kosztowała 25 gr.
Pozdrawiam :)