Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T20:39:43+01:00
Pawełki- 10,50 zł/1kg
Marcinki- 1,2•10,50zł=12,6zł/1kg

0,3•10,50+0,6•12,6=3,15+7,56=10,71(zł)
20-10,71=9,29(zł)

Od.p Z 20 zł otrzymamy 9,29 zł reszty.
  • Użytkownik Zadane
2010-02-03T20:43:20+01:00
10,5 kg- pawełki
1,2 * 10,5= 12,6 - marcinki


proporcja to zrobię

10,5-----100%
x------- 3o % ( to jest to 30 dag)
x= 10,5 * 30/100
x=3,15 tyle kosztuje 30 dag pawelkow

12,6-----100%
x------60%

x=12,5*60/100
x= 7,56

wyda razem 7,56+3,15= 10,71

ze 20 zl zostanie mu 20-10,71=9,29
2010-02-03T20:59:40+01:00
30dag = 3kg 3 x 10,5zł = 31,5zł 0,6kg = 6dag 12,6zł : 2 = 6,3zł (tak obliczyłem 0,5 ceny za kg) 12,6zł : 10 = 1,26zł (tak obliczyłem 0,1 ceny za kg) 6,3zł + 1,26zł = 7,56zł Pawełki- 31,5zł Marcinki- 7,56zł