Kupiłem ¾ kilograma gruszek i 1½ kilograma jabłek.Kilogram gruszek kosztował 5,40 ,a cena za kilogram jabłek stanowiła 2/3 ceny kilograma gruszek.Ile zapłaciłem za te zakupy?

proszę o rozwiązanie!!! daje naj...!
proszę także oby było to rozwiązane na poziomie klasy szóstej!

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-03T21:15:31+01:00
5,40*⅔=3,60 zł = cena jabłek

5,40*¾=4,05 = cena za gruszki
1½*3,6=5,4zł = cena za jabłka

5,4zł+4,05zł=9,45zł
ODP : Za zakupy zapłacono 9,45zł
2010-02-03T21:18:56+01:00
Cześć :-)
Cena kilograma jabłek: 2/3 * 5,40 zł = 3,60 zł
Ile zapłacono za zakupy?
0,75 * 5,40 zł + 1,5 * 3,60 zł = 4,05 zł + 5,40 zł = 9,45 zł
Odp.: Za zakupy zapłacono 9,45 zł.
  • Użytkownik Zadane
2010-02-03T21:19:14+01:00
3/4kg * 5,4zł/kg=4,05zł
2/3*5,4zł/kg=3,6zł/kg
1½kg*3,6zł/kg=5,4zł
4,05+5,4=9,45zł