A On wziął te pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo i odmówiwszy nad nimi błogosławieństwo, połamał i dawał uczniom, by podawali ludowi. Jedli i nasycili się wszyscy, i zebrano jeszcze dwanaście koszów ułomków, które im zostały
Jak rozumiesz te słowa?
Prosze pomóżcie!;(
Tak ładnie żaby było jak ty rozumiesz tę złota myśl?

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-04T16:36:14+01:00
Pan Jezus widział ze ludzie którzy szli za nim i którzy jego słuchali byli głodni. a dlatego że byli słabi zaczęli wątpić w pana i jego nauki. pan Jezus wtedy postanowili rozmnożyć chleb i ryby. uczniowie znaleźli wtedy chłopca który miał ze sobą trochę chleba i rybę. pan Jezus wtedy wziął je i w modlitwie do ojca poprosił o cud aby mógł wyżywić wszystkich którzy w niego uwierzyli. a Bóg kochał swego syna wiec zrobił to dla niego. za pomocą PJ rozmnozyl chleby i ryby ze wszyscy najedli sie do syta. a z pozostałości pozostało jeszcze dwanaście koszowa. i wszyscy wiedzieli ze Jezus jest wszechmogącym.
1 5 1
2010-02-04T16:36:39+01:00
Według mnie te słowa opisują hojność Pana Jezus. To był jeden z wielu cudów które dokonał. Zrobił to z troski o ludzi słuchających go. nie chciał by głodowali wiec nakarmił ich do syta.
Te słowa świadczą również o zatroskaniu Pana Jezusa.
Znaczenie zawarte w nich jest rzeczą prosta do określenie.
W tych kilku zdaniach ukryty jest fakt iz Jezus Chrystus nie pozwoli ludziom, którzy w niego wierza na cierpienie, napewno ich nagroci ponieważ troszczy sie o nich i dba o ich szczęście.

Coś takiego . :)