×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

1. Opisz trasę

wycieczki, uwzględniając: elementy krajobrazu, ciekawe obiekty przyrodnicze i kultury materialnej. Minimum 10 zdań. Na JUŻ !!! Tylko nie z neta!
1

Odpowiedzi

2009-10-07T16:47:39+00:00
Piszcie proszę swoje pytania bardziej konkretnie bo z takiego czegos nie wiadomo jaką trase chociazby ale spróbuję.

Kuźnice - Czarny staw Gąsiennicowy

Jest to wyjątkowo długa oraz wymagająca trasa lecz na jej drodze można napotkać wiele elementów pięknego krajobrazu, zabytków kulturowych (dalej wykorzystywanych) a także elementy przyrody niespotykane gdzie indziej.

Jest to wycieczka piesza wymagająca jakiejkolwiek kondycji fizycznej. Na samym początku trasy możemy napotkać kilka budowanych w starym stylu bacówek służacym jako miejsce zamieszkania na czas pasterstwa góralom.
Obecnie są one opuszczone ale dalej urzekają pięknym wkomponowaniem w krajobraz.
Przejście całej Doliny Jaworzynki kończy się gdy musimy zacząć podchodzic pod góre i tam miedzy Kopami idziemy piękną trasą gdzie mozemy podziwac Giewont jak i wiele ciekawych elementów flory Tatrzańskiej.
Gdy dojdziemy już na góre jest to połowa naszego sukcesu gdyz dalej droga prowadzi nas wprost do bajecznej Doliny Gąsiennicowej z wieloma domkami w stylu Tatrzańskim dalej wykorzystywanych a także Wspaniale wkomponowanym w krajobraz Schroniskiem Murowaniec zbudowanym w latach 1921–1925. U wejścia do schroniska wisi tablica poświęcona pamięci Adama Asnyka. Dalej zmierzamy niebieskim szlakiem w kierunku Czarnego Stawu a podrodze mijamy w dole obelisk upamietniający pamięć zmarłego Taternika. Czarny Staw jest niewatpliwie bardzo ciekawy a jego nazwa wywodzi sie od zabarwienia stawu. Jest to najwiekszy staw w tej dolinie, potrafi być zamarzniety az do konca czerwca oraz jest sztucznie zarybiony
1 3 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci