Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-04T19:04:34+01:00
Hehehe . Miałam to zadanie :)

x- bułka
y- serek

6x+y=4,8zł
6y+x=11,3zł

y=4,8zł-6x
6y+x=11,3zł

y=4,8zł-6x
6(4,8zł-6x)+x=11,3zł

y=4,8zł-6x
28,8-36x+x=11,3zł

y=4,8zł-6x
17,5zł=35x

x=0,5zł
y=4,8zł-3 zł=1,8zł

Bułka kosztuje 50gr, a serek 1,8zł.:)
2010-02-04T19:12:14+01:00
X-bułka
y-serek
6x+y=4,80
x+6y=11,30/*(-6)
6x+y=4,80
-6x-36y=-67,8
_______________podkreślasz
i tu x się skrócą i pozostaną same y
-35y=-63/:(-35)
y=1,8
i teraz sprawdzamy ile wynosi x
6x+1,8=4,8
6x=4,8-1,8
6x=3/:6
x=0,5
x=0,5zł.
y=1,8zł.
Odp. Bułka kosztuje 0,50zł., a serek 1,8zł.
Mam nadzieję, że pomogłam:)