Pomocy mam napisac wypracowanie na 2 strony a4 to ma byc basn z dialogami i akapitami!!!!!!!!!wykonaj prace literacka basni ukazujaca zaczarowany ogrod ktorym spelniaja sie marzenia.Wsercach twoich bohaterow niech rozkwitaja najpiekniejsze kwiaty dobra radosci milosci i troski o drugiego czlowieka pomozcie to mi napiasac.

1

Odpowiedzi

2010-02-04T20:25:32+01:00
Gdy przyjechałam do wielkiego domu mojego wujka, byłam bardzo zła. Moi rodzice nie żyli z powodu epidemii cholery, a nie miał się kto mną opiekować. Nikt mnie nie lubił, teraz się nie dziwię ponieważ byłam bardzo samolubną, wiecznie zdenerwowaną, obrażoną na cały świat dziewczyną. Teraz wierzcie mi, jestem całkiem innym człowiekiem.
Rano obudziła mnie Marta.
- Jaką dziś panienka ubierze sukienkę?
- Marzę o zielonej w czerwone kwiaty.
- Proszę bardzo.
- Za 15 min zjawia się panienka na śniadaniu.
- Dobrze.
Dziś po śniadaniu pujdę/pójdę do ogrodu. Cały miesiąc marzyłam o tym aby tam pójść/pujść, aż w końcu znalazłam klucz.
- (imię głównej bohaterki) śniadanie!!! Ile jeszcze panienka będzie miała zamiar się ubierać?- wykrzykneła Marta.
Po śniadaniu szybko wzięłam klucz i pobiegłam do ogrodu. Cały czas myślałam o biednej Marcie sprzątającej cały wielki dom, przygotowywującej posiłki i męczącej się całymi dniami, gdy ja się bawie.
Gdy dobiegłam do celu, z bijącym sercem przekręciłam klucz. Pchnęłam wrota. Gdy weszłam do wymarzonego miejsca, spostrzegłam bardzo zaniedbaną łąkę. W żaden sposób nie przypominającą ogrodu. Następnym moim marzeniem było doprowadzenie mojego miejsca do porzątku. Nikomu nic nie muwiłam ponieważ jak by się wydało mogłabym mieć wielkie kłopoty.
Codziennie po śniadaniu wybiegałam na pole i kopałam w ziemi. Bardzo się męczyłam, bez kropli zwątpienia w to co robię. Gdy myślałam że moja praca dobiega końca, odkrywałam coraz głębsze zakądki ogrodu. Z dnia na dzień moje miejsce stawało się coraz większe barw i kolorów i coraz piękniejsze.
Pewnego dnia odetchnęłam z ulgą. To był koniec mojej pracy. Z jednej strony bardzo się cieszyłam, bo w końcu spełniłam swoje wielkie marzenie, lecz z drugiej strony nie wiedziałam co będę robić przez całe nudne dzieciństwo. może ci zajmie 2 strony xD