Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • anyy
  • Rozwiązujący
2009-10-07T20:05:21+02:00
Zad.1
Politeizm wielobóstwo ludze wierzyli w kilku bogów
2.Charakterystyczną cechą faraona była nieśmiertelność, pragnął on aby miejsce jego spoczynku przetrwało wieczność. Niektórzy naukowcy, np. dr Fraukel- Baz, są przekonani ze twórcy piramid czerpali inspiracje z otaczającego ich świata. Piramida jest jedynym kształtem który może przetrwać w tak wietrznym środowisku. Fraukel-Baz uważa, iż każda inna figura geometryczna np. stożek, czy pięciobok już dawno uległyby zniszczeniu. Starożytni Egipcjanie musieli zauważyć, iż kształt piramid jest jedynym, jaki może oprzeć się erozji i przetrwać silne wiatry. Z kolei Robert Bauwal twierdzi, że inspiracji do powstania piramid dostarczyło Egipcjanom niebo. Zanim bowiem zaczęli budować piramidy oddawali cześć niezwykłej relikwii pochodzącej, jak twierdzili, z kosmosu. Relikwią tą był żelazny meteoryt, który miał kształt piramidy. Meteoryty takie eksponowane są w muzeach w Mexico City i Nowym Jorku. Bauwal uważa że trzeci taki meteoryt musiał spaść na terenie starożytnego Egiptu i był dla jego mieszkańców tak wielką świętością, iż jego kształt zainspirował ich do budowy piramid. Po wybudowaniu piramid święty meteoryt zaginął. Być może ukryty jest we wnętrzu którejś z piramid.
15 3 15
2009-10-07T20:08:28+02:00
1. Religia egipcjan polegała na wierze w politeizm czyli wiara w wielu bogów.
Ich religia wyrużniała się tym że wieżono iż bogowie wyglądali w sposób nadżwyczajny najczęsciej przybierali wygląd czlowieka z głową zwieżecia
przykładem boga egipcjan był bóg słońca Re człowieka z głową Sokoła2.Piramidy wznoszone dla bogów ku ich potędze i możliwości modłow do nich.
28 4 28