Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12 złotych. Dwie takie czekolady i sześć batonów kosztuje 9 złotych i 20 groszy. co jest droższe: czekolada czy baton? O ile?
!!!Muszą być wszystkie obliczenia!!!
Zadanie na poziomie 4 klasy...

Proszę o szybką odpowiedź!:) z golr dzięki!
:)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-04T21:08:48+01:00
X- czekolada
y- batonik

{4x+4y=12
{2x+6y=9,20

4x=12-4y| :4
x=3-y

2x+6y=9,20
2* (3-y) +6y= 9,20
6- 2y + 6y= 9.20
4y= 9,20- 6
4y=3,20|:4
y=0,80

x=3-y
x= 3-0,80
x=2,20

{x=2,20
{y=0,80

2,20-0,80=1,40

Odp. Droższa jest czekolada. O 1,40 zł.